سوالات متداول

سلام!

ما این صفحه را برای پاسخگویی به سوالات و سرعت بخشیدن به فرایند رفع مشکل شما آماده کرده‌ایم. لطفا هنگامی که به مشکلی برخوردید، ابتدا سوالات ذیل را مطالعه کنید. آمار ما نشان می‌دهد ۷۰ درصد مشکلات کاربران بعد از مطالعه این سوالات حل می‌شود، اما اگر سوال شما بین این سوالات نیست، با خیال راحت از طریق صفحه «ارتباط با ما»سوالتان را با ما درمیان بگذارید تا کارشناسانمان در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیریند و شما را راهنمایی کنند.


سفرست یعنی کمک به خلق بهترین تجربه‌های سفر؛ شما در سفرست می‌توانید سفرتان را برنامه‌ریزی کنید، جاذبه‌های دیدنی شهرها و کشورها را بهتر بشناسید و به بهترین نحو ممکن هزینه‌هایتان را مدیریت کنید.
با ثبت نام در اپلیکیشن یا وب‌سایت سفرست می‌توانید از خدمات متنوع استفاده کنید. بعد از انتخاب محصول یا خدمات بسته به نوع سرویس دهی، میتوانید بصورت آنلاین خریداری یا با مراجعه حضوری به آن از خدمات استفاده نمایید.
بله، حتما باید عضو شوید. شما با کلیک روی عضویت میتوانید از طریق تلفن همراه و ایمیل ثبت نام نمایید.
از طریق تماس با شماره پشتیبانی۴۰۴۴۲۱۸۳ -  021 یا ارسال پیغام با شماره واتس آپ 0819919-0905 
بله در صورت مشکل از استفاده از اپلیکیشن سفرست، میتوانید برای خرید تماس حاصل نمایید.
در صفحه مربوط به آن سرویس‌دهنده میتوانید زمان‌هایی که می‌توانید به رستوران یا مرکز تفریحی مورد نظر مراجعه کنید را مشاهده کنید.
اعتبار اشتراک ویژه متنوع هست و سقف تخفیفات 50 درصدی از زمان خرید بسته به زمان آن از یک تا یکسال فعال می باشد.
تا ۷۲ ساعت پول به حساب شما بازگردانده می‌شود. در صورتی که وجه بازگردانده نشد با شماره۴۰۴۴۲۱۸۳ -021تماس حاصل نمایید. 
ما برای حفظ رضایت شما مشتریان گرامی، این امکان را فراهم کرده‌ایم تا در صورت استفاده نکردن از تخفیف پول بسته را کامل به شما بازگردانیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره۴۰۴۴۲۱۸۳ -021تماس حاصل نمایید. 
در صورتی که شما به مقصد موردنظر خود سفر نمایید و نتوانید به دلیل عدم سرویس‌دهی مراکز طرف قرارداد ما از بسته کوپن استفاده نمایید، ظرف ۷ روز کاری وجه مورد نظر به حساب شما منظور خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر با شماره۴۰۴۴۲۱۸۳ -021تماس حاصل نمایید. 
اگر زمان استفاده به پایان رسیده باشد،‌ بلیط هایتان دیگر قابل‌استفاده نخواهد بود و ارزش خود را از دست‌ داده است؛ بنابراین شما باید مجددا بلیط جدید را خریداری نمایید.
شما می‌توانید بعد از استفاده خدمات یا محصول هر پذیرنده، در قسمت نظارت به کیفیت سرویس‌دهنده موردنظر رای بدهید و در قسمت پایین نظرات خود را درج بفرمایید؛ همچنین می‌توانید انتقادات، پیشنهادات و شکایات را برای ما به آدرس support@safarset.com ارسال بفرمایید. نظرات شما برای ما بسیار مهم است پس درنگ نکنید و نظر خود را اعلام کنید. 
یعنی شما فقط می‌توانید از غذای اصلی یا سرویس بوفه رستوران استفاده نمایید.
یعنی شما غذا را با مراجعه به رستوران بدون تصرف میز، سفارش و دریافت کنید یا در صورت استفاده غذا، باقیمانده آن را پک کنید و به همراه خود ببرید.
هر پذیرنده دارای  یک‌سری شرایط خاص استفاده مثل عدم استفاده از سیگار، اجازه ورود حیوانات خانگی و… است که به آن‌ها باید توجه داشته باشید؛ همچنین یک‌سری امکانات شامل موسیقی زنده، پارکینگ و.. است که در این صفحه برای رفاه شما کاربر گرامی درج شده است.